Kuhlmann Cars – ekstraklasa wśród karawanów

Wywiad z Panem Grzegorzem Bartoszek.

Polska to ważny rynek dla Kuhlmanna ! Przedstawicielem firmy Kuhlmann Cars w Polsce, od siedmiu lat, jest Pan Grzegorz Bartoszek.

– Wielkie zainteresowanie budzi nasza nowa limuzyna na bazie Mercedesa 213, a także Sprinter mogący transportować 4 trumny na raz oraz ekskluzywne wersie V-Klasy.

– Jak rozwija się polski rynek luksusowych karawanów ?

– Niestety, rynek prawdziwych karawanów, zbudowanych zgodnie z zasadami, mającymi pełną homologację, rośnie bardzo powoli. W Polsce dominują garażowe przeróbki, które nie mają homologacji, tylko podstawowe badania diagnostyczne, które nie są w stanie ocenić jakości wykonania przeróbek i bezpieczeństwa takiego karawanu poruszającego się po drogach publicznych. Po prostu robi się zmianę przeznaczenia pojazdu i przedłużony oraz podwyższone kombi staje się karawanem.

– Nie chcę z Panem polemizować, ale wydaje mi się, że w naszym kraju jest coraz więcej markowych karawanów, tych prawdziwych, jak Pan to określa.

– Zgoda. Ja w swojej karierze najwięcej zindywidualizowanych i najdroższych karawanów firmy Kuhlmann sprzedałem w Polsce i nadal sprzedaję, ale to nie zmienia faktu, że partanina garażowa nadal kwitnie. Mam nadzieję, że to się będzie zmieniać wraz ze wzrostem klasy średniej w Polsce, a co za tym idzie, wyborem do obsługi pogrzebów przedsiębiorców zapewniających transport ciała czy prochów zmarłego ekskluzywnym karawanem.

– Polski rynek, jak wspomniałem, jest dla nas bardzo ważny. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy z naszą firmą.

– Dziękuję Panu za rozmowę.

 

G&G Company
ul. Polna 2
44-171 Pławniowice

Kontakt:
Grzegorz Bartoszek

telefon: +48 665 10 31 00
e-mail: gandgcomp@wp.